Hollanda vizesi başvurusu gerçekleştirecek kişilerin merak ettiği birçok soru vardır. Özellikle “Hollanda vizesi kaç günde çıkar ?” sorusu oldukça merak edilmektedir. Çünkü çoğu zaman bu sorunun yanıtına bağlı olarak seyahat planlanır.

Hangi kategoride başvuracağınıza bağlı olarak bu süre farklılık göstermektedir. Aşağıdan sıklıkla başvurulan vize kategorilerinin ortalama sonuçlanma süresini görebilirsiniz.

Hollanda Vize Merkezi olarak 10 yılı aşkın tecrübemizle başta Hollanda turist vizesi olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm alanlarda başvurunuzu güvenle gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgi almak ve alanında uzman danışmanlarımızla başvurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Daha çok turizm ve kısa süreli seyahatler için Hollanda turist vizesi kullanılmaktadır. Hatta en sık gerçekleştirilen vize başvuru türüdür. Hollanda vizesinin sonuçlanma süresini etkileyen birkaç faktör vardır. Özellikle hangi dönemde başvuru yapacağınız oldukça önemlidir.

Yaz aylarında vize başvuru sayıları artmaktadır. Bunun için Hollanda turist vizesi başvuru süresi biraz daha uzamaktadır. Ortalama 3-6 hafta arasında sonuçlanır. Kış aylarında daha doğrusu yoğunluğun azaldığı dönemlerde 2-4 hafta arasında sonuçlanır. Bu yüzden Hollanda turist vizesi başvurunuzu en az 1 ya da 2 ay öncesinde başvuru yapmanızda yarar var.

Hollanda Vizesi Çıkma Süresi Uzar Mı ?

Hollanda vize başvurusu yapmak isteyen kişileri bekleyen birçok süreç vardır. Bu süreç Hollanda Konsolosluğunun istediği düzende yürütülmeli ve tüm adımlar buna uygun atılmalıdır. Çünkü Hollanda Konsolosluğu çoğu zaman yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan evraklar ve vize başvuru formunu göz önünde bulundurarak değerlendirme yapar.

Hollanda vizesi çıkma süresi ortalama olarak 3-5 hafta arasındadır. Ciddi bir yoğunluk ya da  detaylıca incelemeye alınmadığınız takdirde ortalama sonuçlanma süresince vize başvurunuza yanıt verilecektir. Ancak özel bir inceleme durumunda vize başvuru yanıtı oldukça farklılık gösterir.